Close

Základné informácie

LARP Prešporské hliadky je inšpirovaný mestskou fantasy ruského autora Sergeja Lukianenka. Dobro a Zlo v tomto svete uzavreli prímerie a založili „nadprirodzenú políciu“ známu ako Hliadky: Nočná hliadka kontroluje po zotmení sily Zla, Denná hliadka naopak cez deň sleduje Dobro.

Obyčajní ľudia nemajú o boji Dobra a Zla ani potuchy. Ty sa zhostíš úlohy Iného – človeka s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý si je tejto situácie vedomý.


Pred účasťou na akcii nie je potrebné čítať knihy – stačí sa oboznámiť s informáciami na stránke.

Keďže sa hra odohráva v svete veľmi podobnom tomu nášmu, nemusíte chodiť v špecifickom kostýme. Príďte v bežnom oblečení, ktoré dáva pre postavu zmysel.

Registrácia nie je podmienená účasťou na predchádzajúcich epizódach. Zároveň nie je potrebné zúčastniť sa každej epizódy.


LARP pre vás organizuje občianske združenie Event Horizon. Okrem 10 LARPov z cyklu Príbehy z Pohraničia máme mnohoročného skúsenosti či už ako hráči, alebo organizátori iných, jednodňových aj viacdňových podujatí.

Kedy

  • ŠIESTA EPIZÓDA: 1-2. 5. 2019 25-26.9.2020 9.4.-10.4.2020

Predpokladaný časový plán:

  • PIATOK: 16:00-16:10 = registrácia
                 16:10-18:00 = workshopy
                 18:00-24:00 = hra
  • SOBOTA: 12:00-14:00 = možnosť prebrať veci s organizátormi osobne
                   14:00-24:00 = hra

Kde

Akcia sa bude odohrávať v presne určenej oblasti v Bratislave. 

Hráči obdržia mapu so zoznamom herných miest.

Koľko

30€ – pri platbe do 1.2.2020

40€ – pri platbe neskôr

Za túto sumu od nás dostanete všetky predmety potrebné na hru ako krieda, cejch, brožúrku s dôležitými informáciami a pamätnú kľúčenku.

Pre nováčikov

Na Prešporských hliadkach radi privítame všetkých nováčikov, ktorí si vždy mali chuť LARP skúsiť. Hra je pripravená tak, aby ste sa nestratili ani vtedy, ak svet Hliadok nepoznáte – na rozdiel od iných svetov vás nezahltí množstvo termínov a frakcií, s ktorými by ste sa museli zoznámiť, a všetko rýchlo pochopíte na mieste.

Po zaplatení registračného poplatku sa vám emailom ozve organizátor, ktorý si s vami prejde detaily vašej postavy a zahrnie ju do deja, prípadne poradí ohľadom vecí, v ktorých si nie ste celkom istí.

Pre všetkých nováčikov naviac organizujeme pred akciou posedenie, na ktorom vám porozprávame o priebehu akcie, vysvetlíme pravidlá, znázorníme boj a ochotne odpovieme na vaše otázky.

Registrácia - uzavretá