Close

Bratislava, zem nikoho

Takmer nikto si už nepamätá, čo sa v roku 2008, keď Hliadky v Bratislave zanikli, naozaj stalo. Pravda sa mieša s výmyslami a dnes nikto nevie, kde je medzi nimi hranica.

Niektorí tvrdia, že rozpad Hliadok zapríčinili divokí Iní: hrozba, pred ktorou Hliadky zatvárali oči tak dlho, až to viedlo k ich zničeniu.

Ak sa spýtate ďalších, dozviete sa, že za všetko môže tajomná Inkvizícia, ktorá je obom organizáciam nadriadená, a keď raz do mesta dorazila a odviedla a všetkých mocných zástupcov Svetla aj Tmy, nemal ju kto zastaviť.

Isté je, že Iných v Bratislave nemá od rozpadu Hliadok kto kontrolovať.

Svetlí aj Temní sa riadia svojim vlastným morálnym kompasom. Čierny trh s artefaktami, ktorý nikto nekontroluje, prekvitá ako nikdy. Upíri sa nemusia povinne registrovať a nikto netuší, koľko ich v meste je. Svetlí aj Temní sa ženú za ziskom – len každý z iného dôvodu. Z Viedne a Budapešti je to sem len na skok a ak potrebujete nejakým spôsobom obísť zákon, nenájdete lepšie miesto.

Pravidlá novej hry ako prví pochopili Dohodári: skupina zložená zo Svetlých aj Temných, ktorá odložila spory bokom a sústredí sa len na jedno: profit.

Jediné, čo by mohlo dohodárske aktivity narušiť, je poriadok. A poriadok by mohla zaviesť iba Inkvizícia, ktorá však sídli v Prahe, rieši väčšie problémy a ani jej nenapadne, že sa mesto hneď za hranicami premenilo na zem nikoho…

…až kým sa raz cestou domov dvaja inkvizítori v Bratislave náhodou nezastavia. Bezprávie musí skončiť. Hliadky musia byť obnovené. Mesto napäto očakáva menovanie nových šéfov Dennej a Nočnej hliadky, ktorí veci vezmú do vlastných rúk.