Close

Ako LARP prebieha

1. Prípravná fáza

Ako prvé je potrebné sa zaregistrovať.

Po odoslaní registrácie/prihlášky obdržíte informácie o platení registračného poplatku. Platba vopred je potrebná, aby sme boli schopní nakúpiť rekvizity alebo uhradiť prenájom priestorov.

Po zaplatení sa vám mailom ozve organizátor a preberie s vami vašu postavu. Pomôže vám zapojiť ju do deja a vytvorí v hre možnosti, aby ste mohli splniť ciele, ktoré ste postave určili.

Deň pred hrou organizujeme posedenie s (nielen) nováčikmi, kde sa môžete spýtať na otázky spojené s hrou, príbehom, svetom alebo hraním LARPu, stretnúť ostatných hráčov a zoznámiť sa. Organizátori naživo ukážu, ako prebiehajú herné interakcie, boj a všetko, čo je pre hru potrebné.


2. Fáza na mieste

Po príchode na miesto sa zaregistrujete u organizátora. Ten skontroluje, či bola uhradená platba a vydá vám herné predmety. Každý hráč dostane odznak so svojim magickým symbolom, ktorý musí mať počas hry pripnutý na viditeľnom mieste. Odznak symbolizuje príslušnosť k Iným a umožní vám, aby ste sa počas hry dokázali v meste rozoznať.

Hru odštartuje príhovor a posledné pokyny organizátorov. Nasleduje spustenie hry.

Pri hraní platí niekoľko pravidiel:

  • všetci akcie hráča sú zároveň akcie postavy, neplatí žiadne „ale to som akože nepovedal“
  • v prípade, že sa ako hráč potrebujete dostať niekam, kde postava vtedy nie je (napríklad za organizátorom), znázorníte to tým, že držíte ruku za hlavou
  • nemiešate herné a neherné veci, osobné pocity k iným hráčom idú bokom
  • ak sa s vami niekto na hre poháda, oklame vás, urazí… myslite na to, že tak interaguje s vašou postavou, nie s vami
  • nestrážené herné predmety je možné ukradnúť, organizátorské veci sú jasne označené a neukradnuteľné
  • v prípade magických predmetov a schopností platí heslo „zabudol si na predmet, predmet zabudol na teba“ – ak vás raz niekto zabil, odohrali ste si umieranie a zabudli, že na to máte magickú ochranu, efekt sa neaktivuje spätne

Hra trvá dva dni (konkrétne hodiny od-do budú upresnené neskôr). 

Po oficiálnom ukončení hry v sobotu hráči vrátia všetky herné predmety, ktoré dostali alebo nadobudli (výmenou, krádežou alebo našli). Žiadny predmet, ktorý si hráč nepriniesol, si neodnesie.


3. Poherná fáza

Každý hráč dostane po hre email s poherným formulárom, v ktorom sa vás spýtame, čo vaša postava na hre robila, a tieto informácie zapracujeme do príbehu ďalšej epizódy.

Každý hráč má ďalej možnosť ohodnotiť hru na stránke Československej LARPovej databáze.

Potom nasleduje už len registrácia na ďalšiu hru a tešenie sa na pokračovanie.