Close

23. februára 2019

September 2018

Naše mesto potemnelo vážení Iní. Drogy zaplavili ulice. Nevysvetliteľné vraždy. Vlny záhadných samovrážd. Nešťastie, hrôza a zmar. Mnohí sme mohli byť prekvapení, keď sa objavili ľudia lačniaci po našej krvi. Ľahko sa totiž zabúda, že je to v ľudskej povahe, hľadať vinníka. Ako ťažké mohlo byť pre jedného muža ukázať prstom a označiť nás za démonov, nepriateľov ľudstva? Obzvlášť keď ten muž bol jeden z Nás a vedel, že sme vinní.

Hliadky sa chopili tohto problému a nemilosrdne ho vyriešili. Každý kultista, ktorý stál v ceste Hliadkarov, skončil zmrzačený, spálený, mŕtvy alebo zhypnotizovaný temným pohľadom upíra. Až našli vodcu kultu. Ne-iniciovaného Iného a dali mu možnosť vybrať si svoju stranu. A navzdory všetkej tej krvi sa v ten večer zrodil nový Svetlý.   

Ľudia majú však ešte jednu vlastnosť, ktorú zvykneme my Iní častokrát podceniť. Zvedavosť. Ostrieľaný novinár bažiaci po senzácií sa vydal po stopách Drogy moci. Biela cestička ho zaviedla medzi nás. Nebyť starého rodinného amuletu, nebol by ničím viac ako protivný hmyz. Pod jeho ochrannou rukou sa však z neho stal vážny problém. Problém, na ktorý sa našlo len jedno riešenie – Iniciácia. Novinár skončil v rukách upíra a na príkaz šéfa Dennej hliadky ho prijal medzi tú čvargu. Efektívne, problém bol preč a na konci dňa tam stál ďalší Temný.

Jeden Temný a jeden Svetly. Žeby rovnováha? Zdá sa, že áno. Veď ani len tá mocná a dávna Inkvizícia nevidela žiaden prehrešok. Dohoda stojí. Čo nás ale čaká teraz?     

2 Comments on “September 2018

Martin Benko
6. marca 2019 at 18:43

Naše mesto potemnelo… veľmi sa nečudujem, keď aj ten najtemnejší Iný sa môže ísť školiť do radov Svetlých hliadkarov. Mesto Bratislava, vážení Iní, patrí nám Temným.
Stanislav Prostý,

Počujte všetci hráči, aj vy potencionálny. Naozaj chcete nechať Bratislavu v prackách Temných, vlkolakov, upírov podobnej sebranky? Nechať ju postupne chradnúť?
Naozaj sa nenájde nikto ďalší, kto by bojoval proti silám Tmy?

Odpovedať
Marek Matej
10. apríla 2019 at 6:54

V prackách Temných? Pokiaľ viem, dohodu porušujú prevážne Svetlí. Jeden tu nemôže zohnať ani len kvalitnú krvnú konzervu v poslednej dobe. Z môjho pohľadu je prešporská Denná hliadka Gesserov vlhký sen, aspoň z pohľadu ochoty spolupracovať, teda aspoň donedávna. Nuž, uvedíme, čo nám Šero prinesie…
Izák Waldmann.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *