Close

24. júna 2019

Apríl 2019

Bratislavu zasiahla ďalšia séria vrážd, tentokrát išlo o ľudí napojených na podsvetie, niektorí z nich boli obchodní partneri Františka Drsného. Bulvárne plátky vraha nazvali “Prešporský pomstiteľ.”

Objavila sa Theodora Rossini, ktorej odhmotnenie bolo kontroverzným rozhodnutím Najsvetlešieho. Nepamätala si to a neprejavovala žiadne negatívne emócie voči nemu.

Návšteva mesta sa stala osudná aj známej zberateľke umenia Nataši Zaradajskej, ktorá bola zavraždená a okradnutá.

Okrem Nataši Zaradajskej, mesto navštívili aj vysokopostavení temní Iní z Varšavy, ktorí si prišli užiť mesto. Spustili sériu výtržností, podpálili bar. Napriek všetkému čo vyviedli, Hliadky nezasahovali. Svetlí sa im vyhýbali a Denná Hliadka držala nad nimi ruku. Niektorí si na chvíľu vydýchli, keď jeden z nich zmizol, ale obavy, že to bude mať následky, stále zostávaju.

V sobotu 13. apríla sa v susedstve NBS uskutočnila vernisáž obrazov Nočnej Hliadkarky Ljubi Lariny, na ktorej sa zúčastnila celá bratislavská komunita Iných. Vyzeralo to na kľudný moment, kedy si Iní môžu vydýchnuť, ale nebolo to tak. Atmosféra na vernisáži prudko vyeskalovala, keď miestny novinár, upír, začal útočne viesť rozhovor s podnikateľom Drsným. Momenty na to zaznel výbuch a začala horieť NBS. Iní tušili, že nejde o normálny oheň, ale o magický.

Hliadkam a Inkvizícií sa podarilo zistiť útočníka na NBS, bol to temný vedmák, ktorého potrestali premenou na svetlého zariekávača, nech precití vinu za svoje činy.

Napriek všetkému, čo sa udialo za posledné dni, sa atmosféra v meste medzi bežnými ľuďmi začala zlepšovať. Komunita Iných vie, že k tomu viedol rituál, ktorí uskutočnili pod vedením Theodori Rossini. Rituál prebehol úspešne a Theodora hneď po ňom zmizla v Šere.

Za tragických udalostí sa podarilo nájsť aj “Prešporského Pomstiteľa” – bol ním upír, novinár, Karol Križiak. Pri pokuse o jeho zadržanie bol odhmotnený. Okrem Križiaka, zomrel aj člen Dennej Hliadky, Izák Waldmann.

One Comment on “Apríl 2019

Martin
25. júna 2019 at 17:04

Dobre zhrnuté. Podľa tohto, to vyzerá na kľudný a mierumilovný piaty dieľ ságy hliadok. Dennej i nočnej hliadke to príde vhod.

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *