Close

24. septembra 2020

Zhrnutie posledných rokov

Jeseň 2017

Do Prešporku sa po rokoch vrátil zákon v podobe Hliadok. Ich neprítomnosť umožnila prešporským Iným žiť slobodnejšie a nie každý bol z ich návratu nadšený. Ako sa krátko na to ukázalo, nie len sloboda, ale aj rôzne kriminálne živly vyrástli v ich neprítomnosti. Ako najzávažnejší sa ukázal incident s čeľusťou, mocným predmetom, ktorý bol zapletený do vrážd 3 Iných a takmer pripravil o moc svetlú liečiteľku Ljubu Larinu. Páchatelia, ktorých plánom bolo zrejme vytvoriť energetickí vír pomocou tejto čeľuste, boli zneškodnení Svetlým Rastislavom Krutým a čerstvo iniciovaným Temným Arturom Pavelkom.

Jar 2018

V prešporských uliciach sa objavila nová droga. Prešporskí Iní ju neskôr poznali ako Drogu Moci. Táto látka dokázala dočasne zvýšiť kategóriu Iného na prvú. Väčším problémom bolo, že dokázala prepožičať magické schopnosti aj bežným ľuďom. Utajovacie tímy Dennej a Nočnej hliadky pracovali na dvojité zmeny, aby udržali svet Iných ukrytý pred bežnými ľuďmi. Vyšetrovacie tímy oboch Hliadok nakoniec odhalili zdroj tejto drogy – bol ním Iný, ktorý si hovoril Šaman, a spoločnému zásahovému tímu vedenému Svetlou Emou Urbanovou a Temným Alexandrom Kavkom sa vzdal hneď, ako sa mu predstavili. Tento Iný bol krátko po zatknutí zabitý kúzlom Thanatos, ktoré bolo aktivované pomocou tetovania na jeho ramene.

Jeseň 2018

Droga moci sužovala Prešporok aj nejaký čas potom, ako bol jej výrobca zatknutý. V Prešporku začala operovať neznáma sekta, ktorej členovia napádali Iných a označovali ich za démonov. Ako neskôr ukázalo vyšetrovanie, túto sektu viedol potenciálny Iný, ktorý bol neskôr iniciovaný za Svetlého. Pomocou riedenej Drogy Moci svojim stúpencom poskytol schopnosť vidieť aury Iných a ako náboženský fanatik chcel zbaviť svet zlých síl. Ďalší problém bol investigatívny novinár Karol Križiak. Cez obvinenie Alexandra Kavku z vraždy sa záhadným spôsobom dostal na stopu sveta Iných a podarilo sa mu identifikovať niekoľko Svetlých a Temných. Križiak hrozil odhalením sveta Iných verejnosti, čomu zabránila Denná hliadka tým, že Križiaka premenili na upíra.

Jar 2019

Jar 2019 bola temným obdobím pre Prešporok. V meste vyčíňal sériový vrah a mesto zachvátila atmosféra strachu. Táto situácia navyše priviedla do Prešporku mnoho nových Temných, ktorých lákalo ľahké čerpanie energie. Vrah bol neskôr odhalený. Nebol ním nik iný ako Karol Križiak, čerstvý upír premenený pár mesiacov predtým. Križiak bol neskôr zničený príslušníkmi Dennej a Nočnej hliadky. Jeho vyčíňanie si však vyžiadalo aj obeť spomedzi Iných, Izáka Waldmanna, upíra, ktorý Križiaka premenil. V meste sa tiež znovu objavil artefakt známy ako Turul svätého Štefana, ktorý mal schopnosť nasávať do seba magickú energiu, a bol použitý neznámym Iným na destabilizáciu samotného šera v meste. Túto situáciu nakoniec zvrátilo spoločné úsilie Temných a Svetlých, ktorí rituálom vyčistili temnú atmosféru mesta a zároveň zničili artefakt zodpovedný za narušenie šera. Neznámy Iný, zodpovedný za túto situáciu, bol zabitý počas vypočúvania kúzlom Thanatos, aktivovaným na diaľku.

Jeseň 2019

Do Prešporku zavítali dvaja noví Iní. Melwin van Damme, ktorý sa ihneď vyhlásil za Hlavného upíra, a Adrián Ceaușescu, filantrop, podnikateľ a Temný mág. Ceaușescova prítomnosť vyvolávala mnohé otázky, keďže sa ihneď zapojil do diania u Dohodárov, zoskupenia prešporských Iných, o ktorých sa povráva, že sú v lepšom prípade pašeráci, v horšom zločinci zapojení do každej ilegálnej operácie v meste. Ceaușescovým aj Van Dammeho cieľom bol pravdepodobne trezor Spoločenstva oka, ktorý obsahoval viaceré zvitky a cenné artefakty. Nakoniec to bol Van Damme, ktorý sa ako prvý dostal k týmto predmetom a vedomostiam. Svojimi schopnosťami si podrobil viacerých Iných, aby mu pomohli do trezoru preniknúť. Van Damme si na pomoc do mesta povolal aj posily v podobe divokých Iných, ktorých účelom zrejme bolo zamestnať hliadky a umožniť mu nerušne pátrať po trezore. Van Damme bol nakoniec porazený spoločnými silami Dennej a Nočnej hliadky. Pred svojim zničením sa priznal, že konal na príkaz Iného menom Magnus. Adrián Ceaușescu aj napriek mnohým podozreniam zostal na slobode a vybudoval blízko Prešporku modernú nemocnicu, ktorej vedením bol neskôr poverený Svetlý Eliáš Lúč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *